Rejestracja do gry Pobierz grę


Star Conflict

Inne

Wprowadzenie

Gra Star Conflict to najnowszy nabytek roku 2014 w gatunku science-fiction. Gra wyszła spod skrzydeł Star Gem, studia, które wchodzi w skład Gaijin Entertainment. Utrzymana jest w konwencji MMO i charakteryzuje się podobieństwem do Wing Commandera.

Na samym początku naszym zadaniem jest stworzenie własnego bohatera, kiedy ten etap przejdziemy, rozpościera się przed nami niesamowita przestrzeń, która zlokalizowana jest w przyszłości i to wcale nie najbliższej, bo sięgającej czasów, kiedy Ziemię opuścili ostatni koloniści.

Galaktyka została podzielona na dwa wrogie obozy a wszystkich jej mieszkańców interesuje odkryty niedawno Sektor 1337, który zamieszkiwany był niegdyś przez prekursorską rasę, którą zniszczył kataklizm. I tutaj właśnie przechodzimy do samego sedna gry Star Conflict, otóż Sektor 1337 to miejsce, które ma do zaoferowania niezliczone bogactwa a bohaterowie gry to zwyczajni awanturnicy, którzy walczą ze sobą o wpływy w Strefie.

Gra jest zwinnym połączeniem MMO i symulatora kosmicznego. Ciekawym elementem jest fakt, że gra toczy się jednocześnie na wielu płaszczyznach, tj. razem w nami uczestniczy w niej wielu ludzi. Tylko od nas zależy, czy potraktujemy ich jako wrogów i zaczniemy z nimi walczyć, czy skorzystamy z możliwości zawarcia sojuszu i spróbujemy osiągnąć cel wspólnymi siłami.

Jedna i druga opcja wydają się być kuszące z uwagi na fakt, że twórcy gry nie szczędzili nam „gwiezdnych zabawek”. Do dyspozycji mamy rozmaite jednostki kosmiczne, które w trakcie gry zyskują nowe możliwości. Star Conflict rozwija także samego gracza i umożliwia mu decydowanie o losach Sektora 1337.